Неділя, 19.11.2017, 16:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Краснокутський професійний аграрний ліцей

Меню сайта
Банери
Публічна інформація Харкіський центр зайнятості Національна гаряча лінія
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 50
Форма входа

На допомогу учням

Як самостійно готуватися до ЗНО

Якщо ви впевнені в своїх силах і вмієте здобувати знання, то самостійний спосіб підготовки до зовнішнього тестування може виявитися найбільш ефективним. Головне – правильна мотивація.

Зовнішнє незалежне тестування вимагає від абітурієнта вміння планувати самостійну роботу. Тому в процесі самостійної підготовки до ЗНО краще всю інформацію, яку необхідно засвоїти, поділити на частини і визначити їх пріоритетність. В першу чергу варто вивчати найскладніші розділи, щоб вистачило часу на їх повторення.

Працювати необхідно в сприятливій для навчання обстановці до тих пір, поки відчуваєте, що засвоюєте матеріал. Як тільки рівень сприйняття інформації знизився, варто відволіктися від підготовки до ЗНО на 20 хвилин.

Під час самостійної підготовки до ЗНО краще виконувати побільше різних тестових завдань. Їх можна знайти на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти і ВНЗ України, на спеціалізованих web-порталах. Виконуючи тестові завдання, контролюйте, скільки часу у вас займає пошук відповідей.

Посібники та інші матеріали для підготовки ЗНО


Тим абітурієнтам, які вирішили самостійно готуватися до ЗНО, варто звернути увагу на таке питання, як вибір посібників. Сьогодні можна знайти різні посібники для підготовки до ЗНО по окремим предметам, але більшість видань містять недоліки і суттєві помилки.

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) не рекомендував до друку жодних видань, які стосуються питань підготовки до зовнішнього незалежного тестування. Тому абітурієнтам не варто витрачати кошти на придбання посібників, краще готуватися до зовнішнього тестування за шкільними підручниками.

Крім того, на сайті УЦОЯО (http://www.testportal.gov.ua/) є необхідні матеріали для підготовки до тестування з окремих предметів. Їх можна знайти в розділі «Підготовка до ЗНО», де розміщені:

- програми зовнішнього оцінювання, в яких містяться вимоги до рівня та обсягу знань абітурієнтів,
- специфікації тестів,
- демонстраційні варіанти тестів,
- зразки тестових завдань по предметам,
- системи оцінювання відповідей до завдань.

Психологічна підготовка до зовнішнього тестування


Зовнішнє тестування вимагає завчасної підготовки, в тому числі й психологічної.

Не варто ставити перед собою надзвичайно складні завдання, адже чим менше часу залишається до тестування, тим важче їх виконати. Краще сформулювати основну задачу, потім розбити її на невеликі частини, які дійсно можна вирішити у визначений проміжок часу. Це допоможе зменшити хвилювання, викликане майбутнім зовнішнім тестуванням, а сам шлях до успішного складання тестів ЗНО буде не таким тернистим.

Якщо важко відразу сконцентруватися на вивченні предмета, то варто почати з повторення матеріалу або з вивчення легшої теми. Як тільки праця стане більш продуктивною, можна переходити до більш складних розділів. Такий підхід не дозволить зневіритися у власних силах.

Кожен день варто виконувати спеціальні вправи, які допоможуть зняти емоційне напруження і втому. В день зовнішнього тестування такі вже звичні вправи допоможуть швидко побороти хвилювання.

Parta.ua,
освітній портал №1 в Україні

Як написати реферат

Декілька НЕ:

* Реферат НЕ копіює дослівно книги і статті і НЕ є конспектом.

* Реферат НЕ пишеться по одному джерелу і Не є доповіддю.

* Реферат НЕ може бути оглядом літератури, тобто не розповідає про книги.

* У рефераті зібраний по темі матеріал систематизується і узагальнюється.

Реферат складається  з декількох частин:

        титульний аркуш (оформляється за вимогами учбового закладу);

        зміст (вміст) вимагає наявність номерів сторінок на кожен розділ реферату;

        введення;

        основна частина, що складається з глав;

        висновок;

        список використаної літератури.

У введенні пояснюється:

        чому вибрана така тема, чим вона важлива (особисте відношення до теми (проблеми), чим вона актуальна (відношення сучасного суспільства до цієї теми (проблеми), яку культурну або наукову цінність представляє (з точки зору дослідників, учених);

        яка література використана: дослідження, науково-популярна література, учбова, хто автори... (Кліше: "Матеріалом для написання реферату послужили ...”)

        з чого складається реферат (введення, к-ть глав, висновок, додатки. Кліше: "У введенні показана ідея (мета) реферату. Глава 1 присвячена.., у 2 главі ... В висновках сформульовані основні виводи...”)

Основна частина реферату складається з декількох розділів, що поступово розкривають тему. Кожен з розділів розглядає яку-небудь із сторін основної теми. Ствердження позицій підкріплюються доказами, узятими з літератури (цитування, вказівка цифр, фактів, визначення)

Якщо докази запозичені у автора використовуваної літератури, - це оформляється як посилання на джерело і має порядковий номер.

Посилання оформлюються внизу тексту під межею, де вказуються порядковий номер посилання і дані книги або статті. В кінці кожного розділу основної частини обов'язково формулюється вивід. (Кліше: "Таким чином… Можна зробити висновок, що... У результаті можна прийти до виводу... ”)

В висновках (дуже коротко) формулюються спільні виводи по основній темі, перспективи розвитку дослідження, власний погляд на вирішення проблеми і на позиції авторів використовуваної літератури, про свою згоду або незгоду з ними.

Список літератури складається в алфавітному порядку в кінці реферату за певними правилами.

Опис книг

Автор(и). Заголовок. - Місце видання: Видавництво, рік видання. – Сторінки

Опис збірок

Заголовок. - Місце видання: Видавництво, рік видання. - Сторінки.

Література: Справ. шк. - М.: Освіта, 1996. - 600с.

Опис статей

Автор(и). Заголовок //Назва журналу (газети). - Рік. - Номер. - Сторінки статті.

Етапи (план) роботи над рефератом

1.       Вибрати тему. Вона має бути знайома і цікава. Бажано, щоб тема містила яку-небудь проблему або протиріччя і мала відношення до сучасного життя.

2.       Визначити, яке саме завдання, проблема існує по цій темі і шлях її вирішення. Для цього потрібно назву теми перетворити на питання.

3.       Знайти книги і статті за вибраною темою. (Для середніх класів - не менше 3-х джерел, для старшокласників не менше 5). Зробити список цієї літератури.

4.      Зробити виписки з книг і статей. (Звернути увагу на незрозумілі слова і вирази, уточнити їх значення в довідковій літературі).

5.       Скласти план основної частини реферату.

6.       Написати чорновий варіант кожної глави.

7.       Показати чернетку педагогові.

8.       Написати реферат.

9.       Скласти повідомлення на 5-7 хвилин, не більш.ЯК НАПИСАТИ ДОПОВІДЬ

Розрізняють усну та письмову доповідь (за змістом близька до реферату).
Доповідь - вид самостійної науково - дослідної роботи, де автор розкриває суть досліджуваної проблеми; наводить різні точки зору, а також власні погляди на неї.
Етапи роботи над доповіддю.
• Підбір і вивчення основних джерел по темі (як і при написанні реферату рекомендується використовувати не менше 8 - 10 джерел).
• Складання бібліографії.
• Обробка та систематизація матеріалу. Підготовка висновків і узагальнень.
• Розробка плану доповіді.
• Написання.
• Публічний виступ з результатами дослідження.
У доповіді з'єднуються три якості дослідника: вміння провести дослідження, вміння подати результати слухачам і кваліфіковано відповісти на питання.
Відмінною рисою доповіді є науковий, академічний стиль.
Академічний стиль - це абсолютно особливий спосіб подачі текстового матеріалу, найбільш підходящий для написання навчальних і наукових робіт. Даний стиль визначає наступні норми:
• пропозиції можуть бути довгими і складними;
• часто вживаються слова іноземного походження, різні терміни;
• вживаються вступні конструкції типу "
напевно", "на наш погляд";
• авторська позиція повинна бути якомога менш виражена, тобто мають бути відсутні займенники "я", "моя (точка зору)";
• у тексті можуть зустрічатися штампи і загальні слова.
Як підготувати доповідь з гуманітарних наук - дивись пам'ятку "Як написати реферат".
Доповідь з фізики, хімії, біології та інших природничих дисциплін має деякі відмінні риси.

Загальна структура такого доповіді може бути наступною:
1. Формулювання теми дослідження (причому вона повинна бути не тільки актуальною, але й оригінальною, цікавою за змістом).
2. Актуальність дослідження (чим цікаво напрямок досліджень, у чому полягає його важливість, які вчені працювали в цій галузі, яких питань у цій темі приділялася недостатня увага, чому учням обрана саме ця тема).
3. Мета роботи (у загальних рисах відповідає формулюванню теми дослідження і може уточнювати її).
4. Завдання дослідження (конкретизують мету роботи, "розкладаючи" її на складові).
5. Гіпотеза (науково обгрунтоване припущення про можливі результати дослідницької роботи. Формулюються в тому випадку, якщо робота носить експериментальний характер).
6. Методика проведення дослідження (докладний опис всіх дій, пов'язаних з отриманням результатів).
7. Результати дослідження. Короткий виклад нової інформації, яку отримав дослідник у процесі спостереження або експерименту. При викладі результатів бажано давати чітке і небагатослівне тлумачення новим фактам. Корисно привести основні кількісні показники і продемонструвати їх на використовуваних у процесі доповіді графіках та діаграмах.
8. Висновки дослідження. Умовиводи, сформульовані в узагальненій, конспективній формі. Вони коротко характеризують основні отримані результати та виявлені тенденції. Висновки бажано пронумерувати: зазвичай їх не більше 4 або 5.
Вимоги до оформлення письмової доповіді такі ж, як і при написанні реферату.
• Титульний лист
• Зміст (в ньому послідовно вказуються назви пунктів доповіді, вказуються сторінки, з яких починається кожен пункт).
• Введення (формулюється суть досліджуваної проблеми, обгрунтовується вибір теми, визначаються її значимість і актуальність, вказуються мета і завдання доповіді, дається характеристика використовуваної літератури)
• Основна частина (кожен розділ її доказово розкриває досліджуваний питання)
• Укладання (підводяться підсумки або робиться узагальнений висновок по темі доповіді)
• Список літератури. Правила складання списку використаної літератури дивися в пам'ятці "Як написати реферат".
Кілька порад про те, як блискуче виступити перед аудиторією.
• Тривалість виступу зазвичай не перевищує 10-15 хвилин. Тому при підготовці доповіді з тексту роботи відбирається найголовніше.
• У доповіді повинно бути коротко відображено основний зміст всіх глав і розділів дослідної роботи.
• Завчити значення всіх термінів, які вживаються в доповіді.
• Не бійтеся аудиторії - ваші слухачі дружньо налаштовані.
• Виступайте у повній готовності - володійте темою настільки добре, наскільки це можливо.
• Зберігайте впевнений вигляд - це діє на аудиторію і викладачів.
• Робіть паузи так часто, як вважаєте за потрібне.
• Не поспішайте і не розтягуйте слова. Швидкість вашої мови повинна бути приблизно 120 слів на хвилину.
• Подумайте, які питання вам можуть задати слухачі, і заздалегідь сформулюйте відповіді.
• Якщо вам потрібен час, щоб зібратися з думками, то, наявність заздалегідь підготовлених карт, схем, діаграми, фотографії тощо допоможе вам виграти дорогоцінний часу для формулювання відповіді, а іноді і дасть готову відповідь.
При дотриманні цих правил у вас має вийти цікава доповідь, яка поза сумнівом буде високо оцінена викладачем.


...
Ліцей здійснює професійну підготовку фахівців за такими професіями:

На базі 9 класів
(термін навчання 3 роки з отриманням повної загальної середньої освіти)
 • Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва категорії „А1”.
  Cлюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.
  Водій автотранспортних засобів категорії "В”.
  Водій автотранспортних засобів категорії "С”.
 • Електрогазозварник.
 • Кухар. Кондитер.
 • Кравець.
 • Оператор комп’ютерного набору.
  Офісний службовець (бухгалтерія).
На базі 11 класів
(термін навчання 1,5 роки)
 • Тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва категорії „А1”.
  Cлюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.
  Водій автотранспортних засобів категорії "В”.
  Водій автотранспортних засобів категорії "С”.
   Поиск
   Календарь
   «  Листопад 2017  »
   ПнВтСрЧтПтСбНд
     12345
   6789101112
   13141516171819
   20212223242526
   27282930

Copyright MyCorp © 2017
Створити безкоштовний сайт на uCoz